ساخت سالن های سینما؛مسکن یا درمان؟!

سینما گالری «سمرقند» ، عصر دوشنبه ، ۲۱مرداد‌ماه با حضور جمعی از هنرمندان و نیز تعدادی از مسوولان شهرداری تهران در مجتمع تجاری سمرقند در غرب تهران افتتاح شد.

در این مراسم، امیرعباس گردان(مجری و سرمایه‌گذار پروژه) با ارایه گزارش مختصری از روند ساخت این پروژه گفت:

سینما گالری «سمرقند» 3سالن با ظرفیت‌های 60‌، 168و 200نفره دارد که در یکی از سالن ها، امکان اجرای تاتر و کنسرت موسیقی پیش‌بینی شده است.

در ادامه سیدمحمد ایازی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به این که امروز شاهد افتتاح سومین پردیس سینمایی در غرب تهران هستیم، اظهار داشت:

جامعه سینمایی ما به دلیل نوع نگاهی که بوده، دچار ناملایماتی شده است. درحالی‌که هنر هفتم جایگاه ویژه‌ای دارد و ما در عرصه بین‌المللی توانمندی‌های زیادی برای تولید آثار در این عرصه داریم اما حال که چنین ظرفیتی وجود دارد چرا دست به‌دست هم ندهیم تا از آن استفاده کنیم؟


ولی سوال مهم این است که در وضعیت فعلی سینمای کشور؛ اضافه کردن سالن های سینما وافتتاح پردیس های سینمایی تا چه میزان می تواند در رفع مشکلات سینما و آشتی مردم با سالن های سینما تاثیر گذار باشد؟

در سری جدید برنامه نقد و نظر با سردبیری و تهیه کنندگی علی جعفری، من به عنوان ( کارشناس مجری برنامه) به سراغ فرشته حبیبی( منتقد سینما) ؛ سید حسین احمدی ( از مدیران باسابقه سینما فرهنگ) و میثم مزلقانی (کارشناس سینما ) رفته و از آنها درباره تاثیر افتتاح پردیس های سینمایی پرس وجو کرده ام

این برنامه روز شنبه 10 شهریور ماه ساعت 11 از ایران صدا پخش شد.

لینک برنامه برای شنیدن: http://iranseda.ir/FullItem/?g=1095102

/ 0 نظر / 14 بازدید