بازار تئاترایران؛ فروشنده کم ؛ خریدار کم

در روزهای برگزاری سی ودومین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر؛ بازار تئاتر از روز 4 بهمن با حضور گروه های شرکت‌کننده در بازار، دبیر جشنواره و مهمانان خارجی حاضر در جشنواره کار خود را آغاز کرد.
قادر آشنا، دبیر جشنواره‌ی سی و دوم، در این مراسم پس از خیرمقدم به حاضران گفت: امیدوارم در این روزهایی که در ایران هستید، اوقات خوشی داشته باشید و برنامه‌هایتان به خوبی انجام شود. جادارد از کشورهایی که در این دوره از جشنواره و بازار تئاتر حضور پیدا کرده‌اند یادکنم و از تک‌تک هم‌وطنان عزیزم تقدیر و تشکر کنم.
وی در ادامه‌ جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر را یکی از جشنواره های معتبر جهان معرّفی کرده و افزود: در کشور ما گروه‌های تئاتری فعّال و پویایی وجود دارند؛ دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها، هنرستان‌ها و آموزشگاه‌های هنری زیادی فعالیت می کنند.
آشنا در ادامه ضمن معرفی جشنواره‌های بین‌المللی تئاتر در ایران افزود: این گردهم‌آیی برای آشنایی بیشتر با کارهای یکدیگر و دعوت از کارهای نمایشی یکدیگر است. گرچه می دانیم گروه‌ها با هم ارتباط خوبی دارند امّا این مسیر، مسیر منطقی‌تر و عادلانه‌تری است. همه گروه‌های حرفه ای در این جشنواره حضور دارند و این ارتباط موجب حضور گروه‌ها در کشورهای همدیگر می شود.
وی در پایان حضور گروه‌های ایرانی در جشنواره را دلگرمی و پشتگرمی برای خود و دیگر عوامل جشنواره دانست و تأکید کرد: هرچه داریم از هم‌وطنان‌مان است.
مجری این مراسم در بخش بعد، با معرفی گروه های نمایشی، از تک‌تک نمایندگان گروه ها دعوت کرد تا همراه با پخش فیلم، فعالیت‌های نمایشی خود را معرفی کنند.
از جمله حاضران در این جلسه لرنزو بارلو، سیلویا هووزار، لوان ختوگوری، مریم کروبی، سئونگی کیم، ناتاسیا وستند، شاهین صیادی، آلبرت بیگجانیان و مهمانان دیگری از کشورهای کانادا ، ارمنستان و مجارستان بودند

در برنامه نقد و نظر 28 بهمن 92 رادیو ایران صدا در این باره صحبت و گفت و گو کرده ام.

لینک برنامه برای دریافت و شنیدن:

http://iranseda.ir/FullItem/?g=1144096&s=%D9%86%D9%82%D8%AF%20%D9%86%D8%B8%D8%B1%20%D8%AA%D8%A6%D8%A7%D8%AA%D8%B1

/ 0 نظر / 15 بازدید