آینده شبکه‌های اجتماعی از نگاه علی‌اکبر فرهنگی

استاد عزیزم جناب آقای پرفسور علی اکبر فرهنگی، روز شنبه 12 اردیبهشت 94 گفت و گوی کوتاهی با خبرگزاری ایسنا انجام داده در خصوص آینده شبکه های اجتماعی. فکر میکنم مطالعه دیدگاههای استاد خالی از لطف نباشه.

علی‌اکبر فرهنگی درباره‌ آینده شبکه‌های اجتماعی و رقابت‌ آنها با رسانه‌های رسمی در شرایطی که محدودیت‌هایی هم در این زمینه حاکم است، معتقد است: شبکه‌های اجتماعی به هیچ وجه نمی‌توانند جای رسانه‌های رسمی را بگیرند.

این چهره ماندگار مدیریت و ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار بخش رسانه ایسنا مطرح کرد: هم رسانه‌ها‌ی رسمی و هم رسانه‌های اجتماعی، هر دو در مسیر خودشان خواهند بود؛ البته یک نوع تقسیم مخاطب صورت خواهد گرفت. آینده رسانه‌های اجتماعی همیشگی و ثابت نیست ولی کار رسانه‌های رسمی همیشگی و ماندگار خواهد بود.

این مدرس دانشگاه سپس درباره اینکه رسانه‌های رسمی برای ماندن باید چه کار کنند تا از رسانه‌های اجتماعی عقب نمانند خاطرنشان کرد: رسانه‌های رسمی باید خودشان را آماده و بررسی کنند که توانمندی‌هایشان در چه حوزه‌هایی است. به عنوان مثال از طریق شبکه‌های مجازی خیلی نمی‌توانیم بحث‌های جدی‌، تحلیلی و تفسیری داشته باشیم اما یک روزنامه یا یک خبرگزاری خوب می‌تواند این کار را انجام بدهد؛ مضاف بر اینکه رسانه‌های اجتماعی مضبوط نخواهند بود و چند صباحی هستند و سپس ممکن است محو شوند و بروند.

وی تاکید کرد: باید در برابر رسانه‌های اجتماعی ایستادگی کرد.

علی‌اکبر فرهنگی در پایان این گفت‌و‌گو به خبرنگار ایسنا گفت: رسانه‌های رسمی برای خودشان یک‌سری قوت‌هایی دارند؛ در مقابل، رسانه‌های اجتماعی هم یک‌سری قوت‌هایی برای خودشان دارند؛ بنابراین باید ببینید چگونه می‌توانید به عنوان رسانه‌ای رسمی از قوت‌های خودتان استفاده کنید تا از آنها عقب نمانید و در مقابلشان بایستید.

/ 0 نظر / 49 بازدید