رفتار و ادبیات پادگانی عامل مشکلات اخیر سینما و شبکه نمایش خانگی است

یکشنبه شب 30 تیرماه 92 مراسم ضیافت افطار را با میزبانی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه ایران و در هتل ونوس تهران برگزار کردیم. در این ضیافت که نزدیک به 200 تن از سینماگران، دست اندرکاران شبکه سینمای خانگی، اهالی رسانه و هنرمندان حضور داشتند برای اولین بار موفق شدیم طرفهای درگیر این روزهای سینما یعنی خانه سینما 1 و خانه سینما 2 را دور هم جمع کنیم. من هم بنا به وظیفه خیر مقدمی گفتم و سخنانی را ایراد کردم که تقریبا بخش کاملتری از سخنانم را سایت شبکه ایران درج کرده.که به این شرح است: 


مصطفی محمودی: به شدت دلگیرم

-از طرف هیات مدیره تکلیف شد که امشب خدمت شما صحبت کنم. به دلیل رخدادهایی که اخیرا در حوزه سینما اتفاق افتاده و آنچه که در طول یکسال گذشته بر سر سینمای خانگی آمده به شدت دلگیرم. خیلی صحبتها را می خواستم اینجا مطرح کنم اما تصمیم گرفتم به حرمت این ماه و میهمانان عزیز تنها به چند جمله کوتاه بسنده کنم.

- باخبر شدیم که ابوی محترم آقای سید احمد میر علایی مدیر عامل محترم بنیاد سینمایی فارابی و والده مکرمه آفای مهندس حیدریان معاونت اسبق سینمایی وزارت ارشادبه دیار باقی شتافته اندبرای آمرزش روح این عزیزان و همه درگذشتگان در این ماه عزیز فاتحه ای قرائت کنیم.

- بسیار خوشحالم که امشب میزبان طیف گسترده ای از هنرمندان عرصه های مختلف فرهنگ و هنر به ویژه سینما و نمایش خانگی هستیم و امیدوارم این حضور همچنان در عرصه های دیگر ادامه داشته باشد.

- در آخرین برنامه اتحادیه در اسفند ماه 91 تاکید کردم که حال شبکه سینمای خانگی رو به وخامت رفته و آرزو کردم تا در برنامه بعدی خبرهای خوش از بهبود حال شبکه به شما بدهم. اما با کمال تاسف باید عرض کنم که نه تنها آرزویم براورده نشد بلکه در این 5 ماه بیماری و مشکلات شبکه حادتر از قبل شده و هیچ امیدی با بهبود اوضاع شبکه در وضعیت فعلی نیست. تنها امید ما و همه دست اندرکاران شبکه نمایش خانگی تغییر وضعیت مدیریتی در بدنه سینمای ایران و استقرار تیم جدید در سازمان سینمایی است تا به یاری خدا شرایط رو به بهبود رود و به همین دلیل در این مدت باقی مانده فقط می توانیم صبر پیشه سازیم و برای بدتر نشده اوضاع دست به دعا برداریم.

- یکی از مسائلی که به سینمای ایران و شبکه نمایش خانگی لطمات زیادی وارد ساخت عدم تدبیر صحیح مدیریتی در و دیدگاه پدرانه در سازمان سینمایی بود. وقتی که ادبیات و رفتار پادگانی جایگزین رفتار منطقی، سنجیده و متفکرانه در سینمای ایران می شود طبیعی است که وضعیت شبکه نمایش خانگی به این شکل باشد و اختلافات دامنه دار چند روز اخیر در حوزه سینما نیز از همین مساله نشات می گیرد.


- امیدوارم با استقرار و شروع به کار دولت تدبیر و اعتدال، کدورت های اخیر بین سینماگران بر طرف شودو از صمیم قلب آرزو می کنم همه سینماگران و دست اندرکاران سینمای ایران در روزهای آینده با صمیمیت و یکدلی در جهت حفظ و اعتلای سینمای شریف و عزیزمان بکوشند.

دکتر نوروزی رییس اتحادیه هم صحبتهای خوبی در این مراسم کرد که می توانید از این لینک بخوانید:

http://inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=3&Id=160816&Rate=0

میهمانان زیادی هم داشتیم منجمله چهره سرشناس موسیقی جهان استاد شهرداد روحانی.

گزارش این مراسم را خبرگزاری های مختلف درج کردند که از این لینکها می توانید بخوانید:

http://isna.ir/fa/news/92043118670/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D9%88-%D8%B7%D8%B1%D9%81-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1

http://banifilm.ir/Modules/News/NewsDetail.aspx?Ser_Id=1&News_Id=11723

http://bornanews.ir/Pages/News-131551.aspx

http://ilna.ir/news/news.cfm?id=91197

http://ana.ir/Home/Single/35617

http://www.honarnews.com/vdchwxn-.23nzwdftt2.html

http://mehrnews.com/detail/News/2101949

/ 0 نظر / 15 بازدید