خداحافظی با نگاتیو

کران دیجیتال یک ضرورت است. بسیاری از متخصصان و اهل فن بر این باورند که سینمای ایران باید خیلی پیش تر از این به سمت دیجیتال می رفت.

سیستم پخش دیجیتال با تجهیز کردن سالن های سینما به سِرور و پروژکشن قوی اتفاق می‌افتد.سِرور شبیه هاردی است که درکنار پروژکشن قوی قرار می‌گیرد. در این صورت کپی را در هاردِ این سرور می ریزند و شماره رمزی به آن می دهند که از نمایش اضافه و خروجی گرفتن از آن جلوگیری کند.

خوشبختانه تکنولوژی پخش دیجیتال در ایران وجود دارد، مهندسان ایرانی در ساخت و تجهیز و تعمیر قطعات کاملا ماهر و حرفه ای هستند و نیازی به وارد کردن این سیستم از خارج نیست.

دیجیتال شدن پخش سینماها ضرورتی است که نمی توان آن را نادیده گرفت، اما باید با صبر و حوصله به سراغش رفت و این فرصت را به همه صاحبان سینما داد تا از این امکان استفاده کنند.

البته ضروری ست که گروه تولید و توزیع فیلم هم درگیر این ماجرا شوند، اگر گروه های فیلمبرداری هنگام ساخت یک فیلم به این ویژگی توجه نکنند، این طرح به نتیجه مطلوب نمی رسد و فقط موجب تغییری ظاهری در سالن‌های سینما خواهد شد.

در برنامه روز شنبه 30 شهریورماه 92 نقد و نظر رادیو ایران صدا به عنوان ( کارشناس مجری) برای بررسی مسایل مربوط به دیجیتالی شدن سینما در کشور به سراغ محسن شمس ( کارشناس امور پخش و مدرس سینما) عزت الله علی زاده( معاون پشتیبانی وتولید بنیاد سینمایی فارابی) و فرشته حبیبی( عضو انجمن نویسندگان ومنتقدان سینمای ایران) رفته و از آنها درباره دیجیتالی شدن سینمای ایران مطالبی پرسیده ام.

لینک برنامه برای دریافت:

http://iranseda.ir/FullItem/?g=1054613&s=%D9%86%D9%82%D8%AF%20%D9%86%D8%B8%D8%B1

 

/ 1 نظر / 14 بازدید
هندزفری تغییر صدا

سلام دوست و همکار عزيزم سايت بسيار خوب و عالي داريد و اگر ازش پشتيباني بيشتري کنيد خيلي عاليتر ميشه. دوست عزيزم من مايل به تبادل لينک با شما هستم همکار عزيزم در صورتي که با تبادل لينک موافق هستيد حتما به سايت من که سايت خودتون هست تشريف بياوريد و بگيد با چه نامي لينکتون کنم و اگر مايل به تبادل لينک بوديد من را با عنوان هندزفری تغییر صدا لينک کنيد. هم اکنون سايت من (رتبه در گوگل 3) . خوشحال ميشوم به سايت من يک سري بزنيد و نظر زيبا تون را بگيد هم اکنون آمار روزانه سايت من بين 2000 تا 3000 هست. http://javanbazar.com منتظر نظر زيباتون هستم. يادت نره حتما بيا...