آیا از سینما قدس تنها خاطره ای باقی خواهد ماند؟

سینما قدس بعد از پایان اکران فیلم «جیب بر خیابان جنوبی» بعد از 45 سال رسما تعطیل می شود.
مالکان این سینما هفته قبل به شورای صنفی نمایش و وزارت ارشاد اعلام کردند که دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند و در پایان اکران فیلم «جیب بر خیابان جنوبی»، سینما قدس را تعطیل خواهند کرد. مالکان سینما قدس در این نامه – که البته هنوز رسانه ای نشده- عنوان کرده اند که این سینما با سابقه 45 ساله به دلیل عدم حمایت مسئولان مدتی است مخاطب بعد از تماشای فیلم‏ها ناراضی از سینما خارج می شود. به دلیل افت شدید تماشاگر سینما قدس در آستانه ورشکستگی کامل قرار دارد.
ظاهرا سینما قدس طی یکی دو هفته آینده برای همیشه تعطیل خواهد شد و «جیب بر خیابان جنوبی» آخرین فیلم این سینما در دوره فعالیت کنونی اش خواهد بود. در صورت تعطیلی سینما قدس، مسئولان شورای صنفی نمایش سینمای دیگری را به عنوان سرگروه جایگزین این سالن خواهند کرد. البته هنوز مسئولان وزارت ارشاد و شورای صنفی نمایش واکنشی نسبت این اتفاق نشان نداده اند.
این نامه به شماره 284 در شورای صنفی ثبت شده است. رامین نصیری یکی از مالکان این سینما روز گذشته با تایید این خبر گفت : واقعیت این است که ما دیگر نمی توانیم دخل و خرج کنیم. هزینه ماهیانه ما حدود 20 میلیون تومان است ، این در حالی است که فروش ماهیانه ما فقط 6 میلیون تومان می شود. از ابتدای سال تا کنون 180 میلیون تومان فروش داشتیم ، اما دو برابر این مبلغ هزینه کرده ایم. نصیری در ادامه گفت : ما هم از تعطیل شدن سینما قدس ناراحت هستیم ، این نامه را نیز برای تهدید ننوشته ایم . فقط قصدمان این است که با تعطیل کردن سینما قدس بدهی مان بیشتر از قبل نشود. با وجود سینماهای دولتی سینما های قدس و عصر جدید توان ادامه فعالیت ندارند.
سینما قدس که در ضلع جنوب غربی میدان ولی عصر قرار دارد در سال 1346 با نام پولیدور افتتاح شد. این سینما در سال های ابتدایی بعد از انقلاب برای مدت کوتاهی به «پولیساریو» تغییر نام داد و در نهایت دهه 60 عنوان قدس برای این سینما انتخاب شد.
در برنامه نقد و نظر 21 دیماه رادیو ایران صدا مصطفی محمودی( کارشناس مجری) برای بررسی ماجرای تعطیلی سینما قدس به سراغ رامین نصیری(مدیر سینما قدس ) و فرشته حبیبی ( منتقد سینما و عضو انجمن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران) رفته و از آنها درباره این موضوع پرس و جو کرده است. 

لینک برنامه برای دریافت و شنیدن:

http://iranseda.ir/FullItem/?g=1138585&s=%D9%86%D9%82%D8%AF%20%D9%86%D8%B8%D8%B1%20%D8%B3%D9%8A%D9%86%D9%85%D8%A7

/ 1 نظر / 14 بازدید
♥♥♥ Romantic - تـنـهــای اول ♥♥♥

بـلافـاصـله پـس از مـرگـم ، مـرا بـه خــآکــ نـَـسپـآریــد !!! دوسـتـآنـَـم عـــآدَت دارنــد کـه ، دیــر بــیـآینــد !!! **** سـال نــ93ــو مبـارک بـهتـرین ها را بـرای شـما آرزومنـدم...