نگاهی به نخستین اکسپوی سینمایی ایران

اولین نمایشگاه تخصّصی تجهیزات سینمایی با حضور مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، رسماً، در برج میلاد افتتاح شد. 
محمّدرضا جعفری جلوه به همراه مهدی مسعودشاهی و عزت‌الله علیزاده (مدیران فارابی)، شنبه (12 بهمن‌ماه) با حضور در اوّلین نمایشگاه تخصّصی تجهیزات سینمایی، از آغاز به کار فعالیّت شرکت‌های گوناگون در این نمایشگاه و همچنین محصولات عرضه شده‌ی آن‌ها بازدید کردند. 
جعفری جلوه از هر 19 غرفه‌ی حاضر در این نمایشگاه بازدید کرد و با حضور در هریک از غرفه‌ها توضیحات مدیران آن‌ها را درباره‌ی کیفیت محصولات‌شان شنید. 
در این نمایشگاه تجهیزات گوناگون فیلمسازی از جمله دوربین‌های حرفه‌ای، دوربین‌های فیلمبرداری هوایی، تجهیزات نورپردازی و گریم، کرین و... در معرض دید بازیدکنندگان ایرانی و خارجی گذاشته شده بود. 
همچنین شرکت «نورتابان»، تهیه‌کننده‌ی فیلم سینمایی «محمّد (ص)» نمونه‌هایی از لباس‌های طراحی شده برای این پروژه را نیز به نمایش گذاشته است. 
بعضی از غرفه‌داران این نمایشگاه هنگام بازدید جعفری جلوه از غرفه‌هایشان،با تشکر از وی برای برگزاری چنین محملی تأکید کردند که اولین نمایشگاه تجهیزات سینمایی ساخت ایران می‌تواند موجب معرفی محصولات‌شان به مهمانان خارجی و همچنین فیلمسازان ایرانی شود. 
در این برنامه مصطفی محمودی (کارشناس مجری) به سراغ عزت الله علیزاده (مسئول ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی تجهیزات سینمایی ساخت ایران) و فرشته حبیبی ( منتقد سینما و عضو انجمن نویسندگان و منتقدان سینمای ایران) رفته و از آنها درباره‌ی این موضوع پرس وجو کرده است

لینک برنامه برای دریافت و شنیدن:

=http://iranseda.ir/FullItem/?g=1144081&s

/ 0 نظر / 14 بازدید