مجالی برای دیده شدن ( نگاهی به سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران)

سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ،دوشنبه 22 مهر ماه ، طی مراسمی با حضور مسوولان فرهنگی کشور، فیلم سازان، هنرمندان، داوران جشنواره، مهمانان بین المللی و اصحاب رسانه و خبر ،در سالن شماره 3 پردیس سینما ملت افتتاح شد. در ابتدای مراسم هاشم میرزا خانی ،دبیر جشنواره ضمن خیرمقدم به حاضران گفت: 4496 فیلم از ایران و 109 کشور جهان به دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ارسال شده است که این امر نشان دهنده جایگاه رفیع فیلم کوتاه و اهمیت دریافت تندیس این جشنواره برای کشورهای شرکت کننده است.امیدوارم خدمت گزار خوبی باشیم و بتوانیم جشن سی سالگی جشنواره فیلم کوتاه را در کنار هم برگزار کنیم.

وی با اشاره به این که نهال جشنواره فیلم کوتاه تهران سی سال رشد کرده و به سی سالگی خود رسیده است، گفت: باید از تلاش همه کسانی که طی این سه دهه برای اعتلای سینمای ایران فعالیت کردند، تشکر کرد . وقتی مقوله سی سالگی فعالیت یک مجموعه فرا می رسد به طور قطع متولیان امور باید برنامه ریزی جدی تری داشته باشند.

هاشم میرزا خانی با اشاره به بخش های متنوع جشنواره اظهار داشت: : امسال بخش های متنوعی برای جشنوراه تدارک دیده شده که می توان به بخش «سی نمای کوتاه از سینما» اشاره کرد در این بخش آثار برگزیده ی فیلم کوتاه که در سنوات گذشته جشنواره حضور داشتند به نمایش در خواهد آمد .

وی در ادامه با اشاره به بخش دیگری که امسال به جشنواره اضافه شده است، افزود: نمایش آثار ده سینما گر حرفه ای کشور، از بخش های جالب و تماشایی جشنواره سی ام است.

در برنامه نقد و نظر روز شنبه 27 مهرماه 92 به عنوان ( کارشناس مجری) برای بررسی وضعیت فیلم های کوتاه به سراغ مهدی جعفری( فیلمساز وعضو هیات انتخاب سی امین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ) و هاشم میرزا خانی ( دبیر جشنواره) رفته و از آن ها درباره این موضوع پرس وجو کرده ام.

لینک برنامه برای دانلود و شنیدن:

http://iranseda.ir/FullItem/?g=1114064

/ 0 نظر / 15 بازدید