برنامه شوقستان و آسیب شناسی فیلمنامه نویسی در سینمای ایران

امشب  چهارشنبه 29 خرداد 92 در برنامه "شوقستان" رادیو ایران به همراه سعید اسلام زاده در خصوص آسیب شناسی فیلمنامه نویسی در سینمای ایران صحبت خواهیم کرد. این برنامه از ساعت 23 به مدت یکساعت بر روی موج FM  فرکانس  MHZ 90 پخش میشه.

سردبیر و تهیه کننده این برنامه خانم ریحانه یزدان دوست هستن.

هر گاه سخن از موفقیت یک فیلم به میان می‌آید، بیش‌ترین نگاه‌ها به سمت بازیگران و کارگردان‌ها می‌چرخد و کم‌تر توجهی به حضور و قوت فیلمنامه و فیلمنامه‌نویس می‌شود که این نه از سر کم‌لطفی، بلکه حاصل ناآگاهی نسبت به این مقوله و موقعیت این افراد است. با نگاهی عمیق و حرفه‌یی به فیلم‌های موفق روشن می‌شود که هر کدام بخش مهمی از این توفیق را مدیون فیلمنامه‌ی قوی و اصولی بوده‌اند.
از آنجا که بنا به گفته کارشناسان ضعف در فیلم نامه نویسی همچنان پاشنه اصیل سینمای ایران است، برنامه شوقستان که کاری از گروه فرهنگ رادیو ایران است، وضعیت فیلم نامه نویسی در ایران را از نگاه مصطفی محمودی کارشناس ارتباطات و مدرس سینما و کوروش حسینی صاحب نظر در حوزه هنر مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.
گفتنی است، ریحانه یزدان دوست سردبیری و تهیه کنندگی این هفته برنامه را بر عهده دارد.
علاقمندان می توانند روز چهارشنبه بیست و نهم خرداد، ساعت 23:00 این برنامه را از رادیو ایران بر روی موجFM 90 MHz دریافت نمایند.

http://radioiran.ir/main_newsview.php?id=9219

/ 1 نظر / 16 بازدید
شیما

ممنون از اطلاع رسانی شما[گل]