نگاهی به جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه

آیین پایانی بیست و دومین جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره‌ی ماه، همراه با شور و هیجان شرکت‌کنندگان، 29 مهرماه 92 در تالار اندیشه‌ی حوزه هنری برگزار شد. در این مراسم که با درخشش هنرمندان گروه‌های استانی همراه بود، از هنرمندان بخش استعدادهای جوان نیز تقدیر شد.

در ابتدای این مراسم که با حضور هنرمندان و چهره‌های فرهنگی، هنری و دانشگاهی کشور همراه بود، دکتر رحمت امینی؛ دبیر هنری جشنواره و نیز رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری؛ در سخنانی کوتاه ضمن تشکر از افرادی که در برگزاری این رویداد تئاتری نقش داشتند گفت: قبل هر چیز از همه‌ی آن‌هایی که در فرایند چندین ماهه‌ی برگزاری جشنواره‌ی تئاتر سوره‌ی ماه حاضر بودند اما در این مراسم حضور ندارند، تشکر می‌کنم. گروه‌های زیادی در سراسر کشور دراین چند ماه، درگیر جشنواره‌ی تئاتر سوره‌ی ماه شدند و من از گروه‌هایی که در مراسم اختتامیه حضور ندارند، اما به برگزاری این رویداد، شور و حال مضاعف دادند تا حاصل کار، آنی بشود که در روزهای اخیر شاهدش بودیم، تشکر می‌کنم.

وی افزود: برگزاری همایش‌های منطقه‌ای جشنواره‌ی سراسری تئاتر سوره‌ی ماه، نقطه‌ی عطفی در نوع انتخاب آثار بود و امیدوارم فرخندگی بیست و دومین جشنواره‌ی تئاتر سوره‌ی ماه باعث بشود در ادامه‌ی این مسیر به اهداف والاتری دست پیدا کنیم.

در برنامه نقد و نظر روز دوشنبه 6 آبان 92 به سراغ توحید معصومی( نویسنده و کارگردان تئاتر ومسئول امور استان های مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری) و فرشته حبیبی (منتقد تئاتر و عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران) رفته و از آنها درباره تاثیرات برگزاری جشنواره سوره ماه در روند تئاتر کشور پرس و جو کرده ام.

لینک برنامه برای شنیدن و دانلود:

http://iranseda.ir/FullItem/?g=1115180

/ 0 نظر / 16 بازدید