سی و دومین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر و مسئله غامض نمایش های شهرستانی

مجید واحدی‌زاده، کارگردان تئاتر، که با نمایش «روی دیگرم را ببوس» متقاضی حضور در بخش چشم‌انداز سی و‌ دومین جشنواره‌ی تئاتر فجر بود، پس از اعلام نتایج و عدم حضور هیچ یک از آثار شهرستانی در این بخش، ضمن اعتراض به نتایج در گفت‌و گو با خبرنگار تئاتر اظهار داشت: 
ما برای بازبینی بخش چشم‌انداز جشنواره‌ی فجر فیلم ارسال کردیم، متأسفانه بخش چشم‌انداز در این دوره فاجعه بوده زیرا چشم‌انداز تهران شده است نه ایران.

وی ادامه داد: متأسفانه از بین متونی که پذیرفته شده بود 30 متن از تهران و 9 متن از شهرستان بود که هیچ‌یک از آثار شهرستانی در اعلام نتایج نهایی سهمی از حضور در جشنواره تئاتر فجر پیدا نکردند.

این کارگردان تئاتر اردبیل با بیان اینکه بازبینی آثار بخش چشم انداز در شرایط نامساوی صورت گرفته است، گفت: دوستان عنوان کردند که بر اساس بارم و ریز نمره بازبین‌ها، انتخاب‌ها صورت گرفته است ولی این درحالی است که می‌توانست کارها در شرایط مساوی دیده شود. کاری که بازبین زنده و سرصحنه و نفس به نفس مشاهده می‌کند، فرق دارد با کاری که با فیلم قضاوت می‌شود.
در برنامه نقد و نظر 30 دیماه 92 رادیو ایران صدا مصطفی محمودی (کارشناس مجری) به سراغ مجید واحدی زاده (نمایشنامه‌نویس؛کارگردان از استان اردبیل) و فرشته حبیبی (عضو کانون ملی منتقدان تئاتر ایران) رفته و از آنها درباره‌ی وضعیت بخش چشم ‌نداز تئاتر ایران در جشنواره تئاتر فجر پرس و جو کرده است

لینک برنامه برای دریافت و شنیدن:

=http://iranseda.ir/FullItem/?g=1138602&s

/ 0 نظر / 18 بازدید